Przykona muzyczna przystań


Gmina Przykona
– gmina wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie tureckim.
Dobrą komunikację z Polską zapewnia przebieg drogi krajowej nr. 72.

Odległości:
Przykona – Łódź – 64km
Przykona – Poznań – 132km,
Przykona – Warszawa – 178km, 
Przykona – Węzeł A2 – 23km, 
Przykona – Stacja kolejowa – 27km,
Przykona – Port Lotniczy – 65km,

Powierzchnia gminy wynosi, 111 km2. Na jej terenie znajdują się 33 miejscowości, które zamieszkuje łącznie 4250 mieszkańców.
W północno-wschodniej części występują złoża węgla brunatnego eksploatowane metodą odkrywkowa, przez Kopalnie Węgla Brunatnego "ADAMÓW" z siedzibą w Turku.  Gmina ma dobrze rozbudowana infrastrukturę techniczna, większość dróg, w tym 80% gminnych o nawierzchni asfaltowej, automatyczny system łączności telefonicznej, zwodociągowane są wszystkie miejscowości. Bliskość Turku, z którym gmina ma dobre połączenie zapewnia możliwość korzystania, ze skoncentrowanych w mieście usług, w tym także instytucji obsługujących działalność gospodarczą.
W środkowej części gminy znajduje się zbiornik wodny o powierzchni ok. 140ha. Na środku zbiornika znajduje się wyspa której powierzchnia wynosi ok. 3 ha. Wzdłuż wschodnich brzegów zbiornika rozpościera się duży kompleks lasów, którego część jest zaliczana do obszaru krajobrazu chronionego. Zbiornik doskonale skomunikowany jest asfaltowymi drogami dojazdowymi z trasą krajową 72. Do akwenu i malowniczych, czystych plaż turyści mogą dojechać na rowerach i rolkach wytyczonymi ścieżkami z kostki brukowej. Istnieją również promenady do spacerowania przy których co kilkaset metrów zaaranżowano skwerki z ławkami oraz paleniskami do ognisk. Od południowej strony turyści zmotoryzowani mogą zostawić auto na dobrze widocznym ciągu parkingów wyłożonych kostką brukową. Przy zbiorniku działają punkty gastronomiczne oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego. Osoby uprawiające sport mogą popływać w wydzielonym terenie przy nowoczesnym pomoście lub pograć w siatkówkę, koszykówkę na boiskach obok plaży. Tereny plaży są dobrze uzbrojone w media, w nocy bezpieczeństwo zapewnia monitoring.

          Agencja Wszystko Gra! stawia na zabawę na świeżym powietrzu, stara się pisać scenariusze wydarzeń rozrywkowych idealnie wpisujących się w uroczy klimat zbiornika wodnego i jego infrastruktury.
W 2012 roku mieliśmy okazję bawić się na Fali Dźwięku oraz Festynie Rekreacyjno Sportowym.
Co roku będziemy chcieli zapraszać Was do odwiedzenia Muzycznej Przystani przy zbiorniku wodnym w Przykonie.
Na dole znajdziecie odnośniki do nadchodzących i zrealizowanych projektów.
Śledź aktualności informujące o nowych projektach organizowanych nad wodą.
Spotkajmy się na plaży i bawmy się razem z rodziną i przyjaciółmi.

Do zobaczenia! 

To już było:

- Dni Przykony 2013,

- Fala Dźwięku,


- Fala Dźwięku vol.2,


- Rockowy Bulwar Zachodzącego Słońca

 

 

ZDJĘCIA Z EVENTÓW

Zdjęcia z eventów

VIDEO

Video

PRZYKONA MUZYCZNA PRZYSTAŃ

O gminie inspiracji

KONTAKT

Mateusz Dutkiewicz
tel. 665 972 389
agencja.wszystkogra@gmail.com

wszystko Gra! 2013

Created by viperlodz@gmail.com